GYMNÁZIUM
MILEVSKO

Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183

Další články

BenQ Školní Ajťák 2015


22.11.2015

Informatická soutěž, které se naše škola již několikrát účastnila, je opět zde a je výzvou pro počítačové nadšence a znalce. Pořadatel o soutěži na svých stránkách uvádí:

BenQ Školní Ajťák je soutěž pro studenty středních škol z České republiky, ve které mohou porovnat své znalosti z oblasti IT a to již po šesté. BenQ Školní Ajťákje populární českou středoškolskou IT soutěží. Studenti odpovídají na otázky rozdělené do tří kategorií - lehké, středně těžké, těžké z oboru IT, hardwaru, moderních technologií a sociálních sítí. Do celorepublikového finálesoutěže, které proběhne v pražském počítačovém klubu Re-Load, postoupí 10 nejlepších studentů z online kola.


V online kvalifikačním kole, které se uskuteční 2. - 4. prosince 2015, dostanou studenti 30 otázek, pro odpověď na každou z nich mají studenti 60 sekund. Motivací pro studenty budou hodnotné ceny od partnerů soutěže. Vítěz 6. ročníku soutěže BenQ Školní Ajťák si odnese stylový a moderní monitor BenQ EW2750ZL s technologiemi na ochranu zraku a roční předplatné časopisů CHIP a LEVEL. Pro druhé a třetí místo jsou pak připravenymonitory BenQ GW2470H a půlroční předplatné CHIPu. Pro první tři jsou připraveny profesionální herní myši GX Gaming Scorpion M8-610.

Informace zájemcům poskytne ing. Jiří Školník