GYMNÁZIUM
MILEVSKO

Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183

Galerie

Jednací sál zastupitelstva - soutěž LO kat. C Společné foto - kat. C
Tři nejlepší - kat. C

Další články

Krajské kolo Logické olympiády v Českých Budějovicích


14.11.2015

Logická olympiáda

V pátek 6. listopadu 2015 se v Českých Budějovicích v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje konalo krajské kolo Logické olympiády.

Náš soutěžící Pavel Kubička (oktáva) se rozhodně v konkurenci celkem 40 postupujících ze základního kola "neztratil" a skončil celkově na 18. místě s percentilem 57,50. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Z vítězství se radoval Václav Voráček z Gymnázia Vitězslava Nováka v Jindřichově Hradci.

Portál Jihočeského kraje v 13. listopadu 2015 napsal:

Jan, Jonáš a Václav jsou vítězi v soutěži o nejchytřejší žáky a studenty Jihočeského kraje

Dne 6. 11. 2015 se v Českých Budějovicích uskutečnilo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly krajské kolo 8. ročníku Logické olympiády. Ve třech kategoriích se utkalo 120 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2510 soutěžících z celého Jihočeského kraje.


V kategorii A nad celkem 40 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězil Jan Koška ze ZŠ a MŠ L. Kuby, České Budějovice. První místo mezi 40 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jonáš Havelka z Gymnázia Jírovcova 8, České Budějovice. A v neposlední řadě Václav Voráček z Gymnázia Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce na své cestě k vítězství v kategorii C překonal 40 soutěžících ze středních škol Jihočeského kraje.

Ve svém zápolení budou vítězové pokračovat v celostátním kole konaném 30. 11. 2015 již tradičně v Míčovně Pražského hradu.

Soutěž je pořádána Mensou ČR a je podporována Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate a dalšími partnery, mezi které v jihočeském kraji patří: Jihočeský kraj, město České Budějovice, JČC Strojní dílny s. r. o., Jednota, spotřební družstvo České Budějovice, Besip, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Bosch, spol. s r.o., Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou, Jihočeské muzeum, Pekárna Srnín, paní Monika Bartoň, Plojhar, s. r. o., Foto-Video centrum České Budějovice a Knihkupectví Dobrovský.

Obliba Logické olympiády stále vzrůstá, a to jak v počtu účastníků, tak v celkovém počtu škol a letos nově i mateřských školek, které své studenty k účasti v Logické olympiádě motivují: „Letos evidujeme přes 58 tisíc soutěžících z 2 909 různých škol. To znamená, že soutěže se účastní již téměř polovina všech základních a středních škol v České republice." hodnotí předseda Mensy ČR Petr Mazal. „Věříme, že je to jednak díky výjimečnému konceptu olympiády zaměřenému primárně na rozumové schopnosti bez ohledu na úroveň a kvalitu získaného vzdělání soutěžících, jednak díky snadné dostupnosti nominačního kola. To probíhá on-line, může se ho tedy zúčastnit každý žák, buď ve škole nebo doma, tam, kde má přístup k internetu." vysvětluje Mazal. „Soutěž má za cíl jak odhalovat skryté talenty a pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, tak upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost."


Fotografie jsou převzaty za stránek Mensy České republiky.


O výsledcích školního kola jsme vás informovali 23. října 2015 v tomto článku.